Home   Previous Page

TEAM PICTURES 2021

"A" Flight
1st Place - Score 53 - Team #11
Don Frank '65, Garry Frank, Paul Steinberg '65, Bob Collins '68
2nd Place - Score 55 - Team #1
Ron Fornelli '63, Ken Landes 62, Bill Smith '63, Jess Hill
3rd Place - Score 56 - Team #17
Richard Esteban '78, Dennis McChee, Steve Hardy, Paul Kerns

"B" Flight

1st Place - Score 64 - Team #5
John Deis '67, Hal Sherwood '67, Keith Nutt '76, Bob Nutt '67
2nd Place - Score 64 (Scorecard Playoff) - Team #15
Ray Chandler '65, Jackie Harrison '65, Walt Brown '65, Dave Still '65
3rd
Place - Score 65 - Team #10
Wayne Wittmeyer '67, Adam O'Rourke, Curt McDaniels '67, Lee McNutt '67

"C" Flight

1st Place - Score 67 - Team #4
Kenny Rogers '61, Doug Boyd '61, Mike Frederico '61, Jody Rogers '90
2nd Place - Score 67 (Scorecard Playoff) - Team #9
David Todd '62, Jerry Watts, Mike Knotts, Larry Porterfield
3rd
Place - Score 70 - Team #7
Victor Bragg, Bill Guiter '59, George Snell '59, Ray Rew '59

HOLE CONTESTS
Hole #2 Longest Drive (72yrs and Under) - Paul Kerns - Team #17
Hole #2 Longest Drive (73yrs and Over) - Ron Fornelli - Team #1
Hole #2 Longest Drive (Women) - Linda Rivera - Team #12
Hole #18 Longest Putt - Sal Fanara - Team #2
Putting Contest - Adam O'Rourke - Team #10
Chippint Contest - Luke Haney - Team #2

Team #1 - "A" Flight - 2nd Place - Score 55

Ron Fornelli '63, Ken Landes 62, Bill Smith '63, Jess Hill

Team #2

Al Gauert '54, Luke Haney, Sal Fanara '54, Louis Jenkins

Team #3

Mike Williamson, Steve Crook '79, Bill Crook '74, James G. Cariddi '44 (In Memorial)

Team #4 - "C" Flight - 1st Place - Score 67

Ken Rogers '61, Doug Boyd '61, Mike Frederico '61, Jody Rogers '90

Team #5 - "B Flight - 1st Place - Score 64 - Team #5

John Deis '67, Hal Sherwood '67, Keith Nutt '76, Bob Nutt '67

Team #6

Mark Pasley '77, Billy Hackett '77, Phil Infranca '77, Jeff Crane '77

Team #7 - "C" Flight - 3rd Place - Score 70

Victor Bragg, Bill Guiter '59, George Snell '59, Ray Rew '59

Team #8

John Peterson '60, John Anhener, Jeremy Amos, Jack Wallace

Team #9 - "C" Flight - 2nd Place - Score 67 (Scorecard Playoff)

David Todd '62, Jerry Watts, Mike Knotts, Larry Porterfield

Team #10 - "B Flight - 3rd Place - Score 65

Wayne Wittmeyer '67, Adam O'Rourke, Curt McDaniels '67, Lee McNutt '67

Team #11 -  "A" Flight - 1st Place - Score 53

Don Frank '65, Garry Frank, Paul Steinberg '65, Bob Collins '68

Team #12

Linda Rivera '70, Rick Rivera, Pat Palumbo, Stan Snelling

Team #13

unknown

Team #14

Steve Sosa '74, Carl Rodriguez '68, Phil Mendoza '73

Team #15 - "B Flight - 2nd Place - Score 64 (Scorecard Playoff)
Ray Chandler '65, Jackie Harrison '65, Walt Brown '65, Dave Still '65

Team #16

Scott Edmondson '79, Scott Wellendorf '79, Bernie Batlinder '79, Isidore Reyes '79

Team #17 - "A" Flight - 3rd Place - Score 56

Richard Esteban '78, Dennis McChee, Steve Hardy, Paul Kerns

Copyright 1999 Northeast Alumni Association. All rights reserved.
Revised: October 07, 2020